Spojte se se mnou

Ester Davidová

články

Jak vzniká taková kniha a proč si je vydávám sama?

Často je mi pokládána otázka, proč si své knihy vydávám sama a jak vzniká taková kniha.

Začnu popořadě. Má první kniha vznikala téměř rok a půl. Vlastně jsem v plánu napsat knihu ani neměla. Ale k té myšlence mě dovedl Igor. Můj úžasný přítel, který tragicky zemřel těsně před jejím vydáním.

Psala jsem články ve formě příběhů ze své tehdejší terapeutické praxe a zveřejňovala je na starém fb profilu. A ty měly úspěch.
A Igor tehdy prohlásil “ Píšeš skvěle, máš dar….přidej k tomu svůj strhující životní příběh a bude to“. 


A tak se také stalo. Knihu jsem ve formátu PDF dala přečíst svému okruhu známých i klientů a ti byli nadšeni. 


Ovšem nadšené nebylo kromě jednoho žádné vydavatelství. 


„Vaší knihu nebude nikdo číst. Takových knih je mraky.“ Slýchávala jsem.
A to jedno jediné nakladatelství po mé knize sice sáhlo, ale s tìm, že ji vydají do dvou až tří let. A provize z mé knihy? Dostanete 8% z prodejní ceny. Co jste si myslela?! Že autoři dostávají více než deset procent u nás v CZ? Tak to jste na omylu. Jen ti světoví už jdou nad deset do dvaceti procent.
Spadla mi tehdy čelist a věřím, že vám nyní padá také.


Takže jsem si řekla, zkusím to sama. Značně jsem se zadlužila…v podstatě se tak děje po každém vydání mé knihy (bohužel sponzora nemám :-)).
Ono totiž nestojí něco jen tisk. Ale člověk, který je znalý dokonalé gramatiky a také grafik, který vám knihu zlomí do grafické podoby a další věci kolem dokola. 


…No a pak jde kniha do tisku. A vybrat si dobrou tiskárnu stojí také značné úsilí.
A pak máte knihy…ale co s nimi?
Musíte je uskladnit 😁 Záměrně se směji při vzpomínce na byt 1+1 v roce 2011 a v něm tisíce karmických sinusoid..😊
Takže oslovujete distribuce…a to je také docela peklo. O tom, kolik zhltne distribuční kanál z ceny jedné knihy (které zásobují velká známá knihkupectví…a knihu bez distributora do knihkupectví dát jen tak nelze) nechtějte ani vědět.


Je to náročný proces věřte mi….o bolavých zádech…rukou a očích ani nemluvě…ale přes to všechno stojí za to 🙂 Stojí za ten pocit, krásného voňavého a hladkého knižního miminka a za pocity plné dojetí, které jsou nepopsatelné ♥


Toť cesta knihy ke svému čtenáři 


NOVINKA:

PRÁVĚ VYCHÁZÍ MÁ NOVÁ KNIHA.

Více se dočtete ZDE

Pokračuj ve čtení
Mohlo by se Vám líbit
Ester Davidová

Ester Davidová pracuje v oblasti regresních terapií několik let, poté, co si jimi sama před lety prošla a které jí pomohly pochopit příčiny a původ jejich problémů. Na jaře 2012 vydala svou první knihu Karmická sinusoida - Z deníku regresní terapeutky a na podzim 2013 její pokračování s názvem Vesmírná sinusoida - Okno do mé duše. Na podzim 2015 vyšla její třetí kniha, s názvem Vztahová sinusoida - Příběh pro Jasmínku. Ester omezila svou terapeutickou praxi, jelikož je maminkou malé dcerky Jasmínky . Věnuje se psaní, pořádá tématické přednášky, semináře a pobyty pro ženy a kurzy regresních prožitkových terapií.

Více uvnitř články

Vítejte na stránkách EsterEster Davidová pracuje v oblasti regresních terapií několik let, poté, co si jimi sama před lety prošla a které jí pomohly pochopit příčiny a původ jejich problémů. Na jaře 2012 vydala svou první knihu Karmická sinusoida - Z deníku regresní terapeutky a na podzim 2013 její pokračování s názvem Vesmírná sinusoida - Okno do mé duše. Na podzim 2015 vyšla její třetí kniha, s názvem Vztahová sinusoida - Příběh pro Jasmínku. Ester omezila svou terapeutickou praxi, jelikož je maminkou malé dcerky Jasmínky . Věnuje se psaní, pořádá tématické přednášky, semináře a pobyty pro ženy a kurzy regresních prožitkových terapií.

Popularní články

Nahoru