Spojte se se mnou

Ester Davidová

články

Stále je mi sráženo sebevědomí. Proč!?

Často se setkávám s klienty trpícími nedostatkem sebevědomí. Příčiny pocházejí z valné většiny právě z prenatálního období či přímo z porodu, avšak mnoho terapeutů mi dá za pravdu, že primární příčiny mohou sahat až do minulých životů. Ano, do současného života si sebou přineseme přesně to, na čem musíme nyní zapracovat a co musíme pochopit.

Nedávno mě požádala o regresní terapii paní Ivana, která se celý život potýká se silným nedostatkem sebevědomí. Byla již jednou rozvedená a v době sezení se rozváděla podruhé. Oba její manželé byli despotičtí, sobečtí, citově ji vydírali, napadali, a ona se jim snažila zoufale podřizovat a přizpůsobovat se.

Rozhodla se udělat i svému druhému manželství přítrž a od manžela odešla. Taktéž její matka se projevovala podobně jako její partneři. Od mala Ivetu ponižovala a přitom na ní neustále lpěla. Ivana se jí snažila za všech okolností zavděčit. Avšak marně. Ivanu chování matky celý život ničilo.

V regresi zjistila, že si se svými partnery z minulých životů neustále něco vracejí. Tzv. oko za oko, zub za zub. Její ego bylo extrémně nezdravé a výrazné. Pohrdala lidmi, ponižovala, vydírala, byla nepřejícná, zneužívala, jednoduše byla zlým člověkem. V regresi pochopila, že v současném životě musí projít zkouškou ponížení proto, aby její vysoké ego bylo sraženo a poté svým vlastním úsilím pozvednuto na zdravou úroveň.

Velice důležité bylo v regresi procházení právě prenatálním vývojem.

Cítím se tam moc stísněně. Vůbec se mi tam nelíbí, mám hrozný strach a jsem jím úplně paralyzována. Maminka má ten strach a přenáší ho na mně. Úplně mě ochromil a dusí mě. Proboha! Bojí se, že o mě přijde, dlouho nemohla mít děti, vždyť já mám celý život problémy s dýcháním.

Matka mě dusila svým strachem už tam. Teď si uvědomuji kolik dětí je astmatiků a mají problémy s dechem. To matky je mohou dusit svým strachem přesně jako ta moje. Už chápu, proč se některé děti rodí přidušené, nechce se jim na tento svět, stejně jako mi. Matky jsou sobecké, kolikrát chtějí mít děti za každou cenu a neuvědomují si, že je to volba jejich dítěte, zda se narodí nebo ne. Kdysi tak ženy na dětech nelpěly, měly jich mnoho, braly to přirozeně, když nějaké z nich zemřelo, bylo to v souladu s přírodou.

Dnes se rodí děti přecitlivělé, nemocné a alergické, protože matky na nich už před početím lpí… Také chápu, proč se má matka ke mně chová tak hrozně. Sráží mě, ponižuje, protože tím skrývá svůj strach a jedině tak mi umí dát svou lásku najevo. Ona to jinak neumí, sama tak byla vychována. Nemohu jí to mít za zlé.“

Pochopitelně souvislostí a příčin, které Ivana pochopila, bylo více, ale je důležité, že jsme vše nakonec pročistily na všech úrovních.

Měla si představit, jak s každým hlubokým výdechem vychází z celého jejího těla veškerý tlak a strachy a s každým nádechem vstřebávala léčivé bílé světlo.

Poté požádala o odpuštění všechny, kterým kdy ublížila a též odpustila všem, kteří jí ublížili. A především odpustila sama sobě! Nastala veliká úleva, už jen proto, že přišlo pochopení.

Ukázka z knihy Vesmírná sinusoida – Okno do mé duše, Ester Davidová

Knihu si můžete zakoupit zde: http://knihy.abz.cz/prodej/vesmirna-sinusoida-okno-do-me-duse

Pokračuj ve čtení
Mohlo by se Vám líbit
Ester Davidová

Ester Davidová pracuje v oblasti regresních terapií několik let, poté, co si jimi sama před lety prošla a které jí pomohly pochopit příčiny a původ jejich problémů. Na jaře 2012 vydala svou první knihu Karmická sinusoida - Z deníku regresní terapeutky a na podzim 2013 její pokračování s názvem Vesmírná sinusoida - Okno do mé duše. Na podzim 2015 vyšla její třetí kniha, s názvem Vztahová sinusoida - Příběh pro Jasmínku. Ester omezila svou terapeutickou praxi, jelikož je maminkou malé dcerky Jasmínky . Věnuje se psaní, pořádá tématické přednášky, semináře a pobyty pro ženy a kurzy regresních prožitkových terapií.

Více uvnitř články

Vítejte na stránkách EsterEster Davidová pracuje v oblasti regresních terapií několik let, poté, co si jimi sama před lety prošla a které jí pomohly pochopit příčiny a původ jejich problémů. Na jaře 2012 vydala svou první knihu Karmická sinusoida - Z deníku regresní terapeutky a na podzim 2013 její pokračování s názvem Vesmírná sinusoida - Okno do mé duše. Na podzim 2015 vyšla její třetí kniha, s názvem Vztahová sinusoida - Příběh pro Jasmínku. Ester omezila svou terapeutickou praxi, jelikož je maminkou malé dcerky Jasmínky . Věnuje se psaní, pořádá tématické přednášky, semináře a pobyty pro ženy a kurzy regresních prožitkových terapií.

Popularní články

Nahoru