Kniha pro malé i velké čtenáře

Cesta knihy Kiliánovo tajemství

Knihu Kiliánovo tajemství jsem poprvé vydala v roce 2017.

Avšak po pár letech jsem se rozhodla příběh upgradovat, vylepšit, dát mu hezčí kabátek a zejména ho zkrášlit krásnými a poutavými ilustracemi.

Dlouho jsem hledala tvůrce, tvůrkyni, která dokáže Kiliánkovi vdechnout svou tvorbou život.

A našla jsem. Ona si mě našla. Obě jsme se našly. Je jí úžasná ilustrátorka Terezka Mušková Olivová.

Už po pár náhledových ilustracích, které vytvořila, jsem se do její tvorby zamilovala.

Tehdy mě napadlo jediné. Je to přesně ten chlapec, jehož příběh ještě uzdraví nejednu duši.

S Terezčinými akvarelovými ilustracemi bude mít příběh ještě hlubší rozměr a bude jej krásně doplňovat.

Kiliánkův krásný příběh si zaslouží pro svou hloubku, moudrost a laskavost, aby byl i nadále vyprávěn.


Ve Vesmíru je všechno dokonalé. Vše žije a putuje
svým vlastním tempem. Pulsuje, září, svítí i
zhasíná. Ve Vesmíru se vše rodí, ale i zaniká.
Je tam světlo i tma. A bez tmy by světlo nemohlo
existovat a tma by zase nemohla existovat bez světla.
Tak jako v příběhu, který vám budu vyprávět.

Planeta Bela je podobná planetě Zemi. Jsou tam louky, lesy, hory, moře i řeky, stejně jako na Zemi. Na Bele všichni žijí v souladu s přírodou a chovají se k sobě hezky. A právě tam, se svými rodiči, žije velice moudrý a zvídavý chlapec Kilián. Jednoho dne se Kiliánkovi zjeví jeho průvodci a sdělí mu, že byl vybrán ke zvláštnímu úkolu, a to, odcestovat na planetu Zemi, kterou si vždycky přál navštívit. Jeho cesta však nebude cestou obyčejnou. Mnoho dětí na Zemi je smutných a mají různá trápení, ale Kiliánek by jim mohl pomoci. Má přeci jedinečný dar a v tom spočívá jeho tajemství.


Už po přečtení první kapitoly bylo patrné, že je to příběh ve kterém se poznávám jako dítě. Dítě, které si tady na této zemi odjakživa přišlo, že sem nepatří a které věří, že existuje jeho domov jinde - než tady. S každou kapitolou jsem se dojímala a zároveň si uvědomovala kolik moudrého sdílení do tohoto překrásného příběhu Ester soustředila. Říkala jsem si, že takový příběh musí stvořit jen ten, kdo ví a Ester bezpochyby ví.
Lenka Kratochvílová

Tak to vypadá uvnitř knihy


Knihu Kiliánka jsem si mohla přečíst ještě dříve, než putovala do tisku. Esterčina kniha je dojemná, krásná, poutavá a věřím, že se dotkne srdcí dětí a i dospělých, zrovna tak, jako se dotkla mě.
Milena Froňková
Tahle kniha je kouzelně chytlavá. Má obsah, který jsem ještě nenašla v žádné knize pro děti. Podněcuje fantazii a několikrát jsem se přistihla při větě: ,,Och, tolik moudrosti a lásky..." Kniha je plná moudrých slov, které hladí duši, Lehký, nezamotaný a ke konci každé kapitoly se nemůžu dočkat co bude dál. Doporučuji všem, kteří se potřebují rozvzpomenout na to, kde je jejich doma.
Jana Varyšová

Tak to vypadá uvnitř knihy


Tuhle knihu by si měli přečíst děti i dospělí, kteří chtějí vědět více. Dala jste do ní mnoho rad a moudrosti. Je to kniha, která pomáhá a léčí.
Radka Procházková

Tak to vypadá uvnitř knihy


Kniha, která se dotkne srdcí i duší jak malých tak i velkých čtenářů, má 98 stran a 22 kapitol.

Kiliánek je poutník. Vyslán na naši planetu, aby skrze sebe léčil jiné. Cestuje v ochranné bublině, jako tak trochu my všichni. Pozoruje, naslouchá. Možná je na zdejší zemské poměry až příliš vnímavý. Ale... je to přeci jen dítě a jeho mysl je čistá. A také,... je odjinud. Kiliánkovo vnímání se podobá tomu našemu, těsně před tím než jsme dospěli a zapomněli. A proto je tu. Zdánlivě kvůli dětem.. ale přitom léčí i nás dospělé. Naslouchejme tomu, jak pomyslně tluče na naše srdce. Je to snadnější než si do nekonečna zacpávat uši.
Zuzana Voznicová

Když jsem v roce 2017 vydala tuto knihu, inspirovala mé přátelé, Radku a Milana Janíkovy z divadla Smíšek, nejen ke ztvárnění divadelní hry pro děti, ale také k vytvoření několika krásných písní.

A vy se nyní můžete zaposlouchat do jedné z nich.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
'Kiliánka čteme s mou 6letou Sofinkou vždy před usnutím už podruhé, poprvé ve 4 letech. Kiliánek se postupně stal Sofinčiným kamarádem a spojencem. S hlavním hrdinou společně prožíváme všechna jeho dobrodružství, jeho tajuplnou cestu na planetu Zemi. Vnímám, jak se Sofinka vždy přenese do Kiliánkova světa, daný příběh ji zcela pohltí… zasněný pohled a dlouhé mlčení a vzápětí pak spousty navazujících otázek… Kniha vede děti k nahlédnutí do jejich vnitřního světa a rozpomenutí se na dávnou pouť jejich duše, zároveň k rozvoji poznání a sebepoznání … Příběh citlivou a nenásilnou formou odpoví dětem na jejich hloubavé otázky, upokojí a pohladí dětskou dušičku, zahřeje u srdce… potvrdí, že nejsilnějším citem je a vždycky bude láska. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že kniha je určena, jak malým, tak i velkým čtenářům bez rozdílu Ester do knihy vetkla celou svoji jemnou, citlivou a velmi laskavou podstatu. Knihu Kiliánovo tajemství doporučuji všem nejen jako terapeutka, ale především jako máma...❤ A ilustrace jsou prostě překrásné... zkrátka - palec nahoru, Ester a pokračuj v tvorbě, děkujeme🙏
Radka TrampotováTerpeutka. Útulna pro tělo a duši. Bedihošť.

Mezi knížkami pro děti není mnoho těch, které by v dětech posilovaly laskavost, soucit, víru ve vlastní potenciál a zároveň nebyly příliš dlouhé, vyplněné nepotřebnou omáčkou, slovy či pasážemi, kterým děti nemohou rozumět. 💫 Kniha Kiliánovo tajemství od Ester však všechny tyto vlastnosti splňuje. Je zatím jedinou knihou, kterou si můj syn přeje, abych mu ji četla opakovaně. Po přečtení každé kapitoly vidím, jak v něm kniha oživuje to niterné v něm – lásku ke všemu živému, víru v dobro, víru v sebe. Pro mne je to více než kniha. Je to kniha s přesahem. S potenciálem léčit. Bez zbytečných omáček, jednoduše a čistě napsaná – proto u ní udrží pozornost i dítě s ADHD. S překrásnými ilustracemi, které hladí po duši.
Karla MikováADHadí máma

Další mé čtenáře Lilinku a Marečka příběh Kiliánka natolik zaujal, že o něm natočili video. 

A mě tím samozřejmě velice potěšili a dojali.
Jsem ráda, že si příběh Kiliánka nachází své čtenáře a jeho příběh se šíří mezi další děti dále ♥

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

TIŠTĚNÁ KNIHA

Cena tištěné knihy je 350 Kč + dopravné.

Nyní za 299Kč.

AUDIOKNIHA

Chci si poslechnout ukázky z audioknihy, které propůjčila svůj krásný hlas Jana Veselá. ZDE

Cena audioknihy je 320 Kč

Nyní za 270Kč.

EKNIHA

Cena Eknihy je 300 Kč.

Nyní za 250Kč.

PTÁTE SE

ZASÍLÁTE I DO ZAHRANIČÍ?

Ano, zasílám. Na Slovensko. Do Německa, Francie, Rakouska, Belgie, Dánska, Švédska, Irska i Velké Británie. V objednávkovém formuláři si navolíte svou zemi a zároveň vám přijdou platební podklady pro měnu v eurech. 

PRO JAK STARÉ ČTENÁŘE KNIHA JE?

Kniha je vhodná pro děti od 4 - 5 let. Ty už příběhu rozumí. Dosud je nejstarší čtenářkou knihy 84 letá dáma, která si Kiliánka velice zamilovala 🙂